מזון לכלבים

"המזון הנגיש והמומלץ ביותר הוא המזון היבש ובו נשמר האיזון בין הוויטמינים והמינרלים הנחוצים לכלב. בשוק קיימים מגוון מוצרים ברמות מחיר ואיכות שונות. במזון היבש יש את כל מה שהכלב צריך, מבשר ועד לתוספים מן הצומח. ככל שהאוכל משובח יותר, סימן שהוא מכיל אחוז גדול יותר של בשר.
מבחר גדול של מזון יבש לכל סוגי הגזעים‏.
המזונות הזולים יותר מכילים פחות בשר והיצרנים נוטים לדחוס בהם סויה ותירס. זה אומנם נשמע טוב לאוזן האנושית, אך הכלב זקוק ליותר בשר. שוק המזון נמצא כיום במצב מעולה ולכל חיה יש את סוג האוכל המתאים לה, החל ממזון רפואי וכלה במזון לכלבים עם בעיות כבד, השמנה, הרזיה ויש גם אוכל רפואי מיוחד המומלץ על ידי וטרינרים. 
מה לא כדאי לתת לכלב?
"בדרך כלל, חלב יכול לגרום לשלשולים אצל הכלבים, אך אפשר לתת להם מוצרי חלב, כגון גבינה, יוגורט או לבן.  עדיף שלא להרגיל את הכלב לאכול שאריות, אחרת הוא יתרגל למטעמים ויסרב לאכול אוכל יבש.  אין לתת לכלב לאכול קטניות, מאכלים מתובלים, אוכל בטמפרטורה חמה או קרה מדי, מומלץ שהאוכל יהיה בטמפרטורת החדר"
האם מותר לתת לכלב עצמות?
"באופן כללי העצם היא דבר טוב המעניקה לכלב מינרלים וגם משחק מהנה. חשוב שלא לספק לכלב עצמות עוף צינוריות, במיוחד אם הן היו בתנור. הדבר יכול להיות מסוכן לבריאות הכלב, במיוחד אם הן מתרסקות לשבבים חדים. עצמות מותרות לאכילה: עצם החזה, עצם הכתף או עצמות גדולות של בקר או חזיר. אין לתת לכלב בשר נא. ישנה סברה החושדת כי הדבר עלול להפוך את הכלב לאגרסיבי וכן קיימת סכנת שלשולים וחיידקים. עדיף להרתיח במים כעשר דקות או הרתחה במיקרוגל"
מה הם המינונים המומלצים לכלב?
"לכלבים קטנים וצעירים נותנים לאכול שלוש פעמים ביום, במיוחד בחורף. כלב צעיר שנמצא במצב גדילה, רזה כי הוא מוציא הרבה אנרגיה, אז כדאי לאפשר לו לאכול בחופשיות. כלבים בוגרים וגדולים יכולים להסתפק בפעם ביום וכדאי לתת להם את המזון בשעות הקרירות של היום. אם הכלבה בהריון, היא זקוקה לאוכל של גורים ומאחר והיא מניקה, יש לתת לה פי 3 ואפילו פי 4 מהכמות היומית הרגילה, מאחר וההנקה גוזלת אנרגיה רבה"